Çukur Oyuncuları Aslında Kim?
Çukur Oyuncuları Aslında Kim?
***  2 Years

Çukur Oyuncuları Aslında Kim?

Türkiye'nin pür dikkat izlediği Çukur dizisinin oyuncuları aslında kim! İşte, detaylar!

Çukur Oyuncuları Aslında Kim?

     Çukur Show Tv ekranlarında yayınlanan ve çok büyük ilgi gören bir dizidir. Hem oyuncu kadrosuyla hem de senaryosu ile izleyicileri ekrana kilitleyen dizi milyonlarca koyu hayrana sahiptir. Dizide çalan müzikler tüm ülkede birden herkes tarafından dinlenmeye başlıyor ya da dizide kullanılan replikler herkesin diline dolanıyor. Bu kadar çok sevilen Çukur’un muhteşem kaliteli kadrosuyla alakalı bilgiler vermeden önce biraz dizinin konusundan bahsedelim. Çukur aslında İstanbul’un suçlarıyla bilinen belalı bir semtidir. Bu semt Koçovalı ailesinin elindedir ve bu aile bu semtte çok saygı gören herkesin üzerinde sözü geçen bir ailedir. Koçovalı ailesi suçla içli dışlı olan bir ailedir fakat yine de kendilerine ait olan katı kuralları bulunmaktadır. Bu kurallar herkes tarafından uyulmak zorundadır aksi taktirde başlarına bela açılabilir. Bu kuralların en katısı uyuşturucu satışı ve kullanımıdır.   

  Image

  Çukur semtinin sahibi Koçova ailesi uyuşturucu kullanana da satana da belalı davranmakta ve bu işleri bırakmaları için çalışmaktadır. Fakat bu kurala rağmen Çukur’a dahil olan bir grup bu yasağı çiğner ve bütün hikaye böyle başlar. Öncelikle bu aile Koçovalılar ile anlaşma yaparak bu yasağı kaldırmak isterler fakat anlaşamazlar. Bu grup bu durumdan dolayı Koçovalılar’a ve de semte saldırmaya başlarlar. Koçovalı ailesinin onlara boyun eğdiklerini sandıkları anda bütün oyun başlar. İlerleyen zamanlarda aslında hikayenin burada başlamadığını, insanların ölmesinin sebebi olan şeyin çok daha geçmişe dayanan bir aşk hikayesi olduğunu öğrenirler. Yani aslında Çukur’un hikayesi çok daha geçmişte başlamıştır ve bütün bu olanlar bunlar yüzünden olmaktadır. Dizinin başrol oyuncuları hakkında bilgilendirmeler yapacağız. Öncelikle başrollerden ve 1. Sezondan başlayacağız.

  • Aras Bulut İynemli

       Aslen uçak mühendisliği öğrencisi olan Aras Bulut İynemli 25 Ağustos 1990 doğumludur. Abisi tiyatro sanatçısı ablası da ses sanatçısıdır. Üniversiteyi İstanbul Teknik Üniversitesinde devam edip donduran İynemli liseyi de Beşiktaş Anadolu Lisesi’nde bitirmiştir. Arka Sokaklar dizisinde oyunculuk kariyerine başlayan Aras Bulut İynemli birçok farklı reklam filminde oynamış ve gittikçe televizyonlar için tercih edilen bir yüz haline gelmiştir. Aras Bulut İynemli’nin kariyerini en çok etkileyen ve ona en çok ünü katan Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisindeki Mete karakteridir. Bu karakter sonrası tüm Türkiye tarafından performansı ile tanındı ve yıldızı gittikçe parladı. Daha sonraları Muhteşem Yüzyıl, Maral, İçerde gibi dizilerle herkesi kendine hayran bıraktı ve aldığı ödüllerle kariyerinin zirvesine tırmandı derken Çukur dizisinin başrolünde Yamaç karakterini canlandırdı. Tüm insanları kendine hayran bıraktı ve Çukur dizisine en renk katan karakterlerden birisi oldu. Bizde baya bir beğeniyoruz kendisini hani kız editörler olarak :))

  • Dilan Çiçek Deniz

       Çukur dizisinin Sena’sı olan Dilan Çiçek Deniz kariyerini katılmış olduğu güzellik yarışmasına borçludur. Anne ve babası öğretmen olan Dilan 1995 senesinde Sivas şehrinde doğmuştur. Öncelikle Turizm Rehberliği bölümüne giriş yapan oyuncu daha sonra asıl istediği bölüme yani edebiyat bölümüne geçiş yapmıştır. 15 yaşında bir şiir kitabı çıkarmıştır ve 17 yaşında liseler arası düzenlenen bir tiyatro yarışmasına katılarak oyunculuk ödülü kazanmıştır. Üniversite yıllarında modellik yapmaya başlayan oyuncu Elidor güzellik yarışmasında da ikinci olmaya hak kazanmıştır, bu yarışma sonrasında ünlenmeye başlamıştır. Çok iyi oyuncular ile aynı dizide yani Tatlı Küçük Yalanlar dizisinde rol almış ve beğenilen bir oyuncu olmuştur. Ardından Güneşin Kızları, Bodrum Masalı derken en son Çukur dizisinde performansını kanıtlamış ve herkes tarafından çok beğenilmeye başlamıştır. Hem güzelliğiyle hem de oyunculuğuyla kendinden söz ettiren Dilan Çiçek Deniz, dizide Yamaç’ın aşkıdır ve 2. Sezonda diziye veda etmiştir.

  • Erkan Kolçak Köstendil

       1983 senesinde Bursa’da doğan ve harika oyunculuğu yanı sıra sempatikliğiyle de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Erkan Kolçak Köstendil, diğer bir deyişle de Çukur’un ilgi çeken karakteri Vartolu, Mimar Sinan Üniversitesi oyunculuk bölümü mezunudur. 2008 senesinde Güz Sancısı filmi ile ekranlara gelmeye başlamıştır. Facebook platformunda yayınlanan Mukadderat filmini hem yazmış hem de yönetmiş, böyle böyle televizyon ve oyunculuk piyasansa giriş yapmıştır. Özellikle Ulan İstanbul dizisinde adını duyuran ve kendini seyirciye çok sevdiren oyuncu Çukur dizisinde çok büyük başarı yakalamış ve kendine çok büyük hayran kitlesi oluşturmuştur.

  • Perihan Savaş

       Çukur dizisinin Sultan Anası, hatta semtin de anası olan Perihan Savaş’ın kariyeri çok eskilere dayanmaktadır. Onlarca filmde ve dizide rol alan Perihan Savaş son olarak Çukur’da önemli bir karaktere can vermiştir. Koçovalı ailesinin bel kemiği olarak bahsedilen Sultan Ana İdris Koçovalı’nın eşidir. Hayatını tamamen ailesine adamış güçlü bir kadın rolündedir Perihan Savaş ve aslen 1956 doğumludur. Onlarca ödüle sahip olan oyuncu bugüne kadar 120 civarlarında filmde rol almıştır.

  • Ercan Kesal

       Ercan Kesal yani İdris Baba, Çukur’un sahibi olan Koçovalılar’ın en büyüğüdür. Çukur’un bütün hikayesi İdris’in geçmişi ile başlamaktadır. Bütün ailesini ayakta ve bir arada tutabilmek için büyük mücadeleler veren bir baba rolünde olan Ercan Kesal 1959 doğumludur. Ercan Kesal ayrıca 2.sezonda diziye veda etmiştir.  Aslen Ege Üniversitesi Tıp mezunu olan Ercan Kesal doktorluk ve hastane yöneticiliği yapmış fakat son olarak oyunculukta kalmıştır. Bugüne kadar birçok farklı karakteri canlandıran oyuncu son olarak Çukur dizisinde İdris Koçovalı rolünü canlandırdı.

  • Rıza Kocaoğlu

       Çukur’un en canlı ve belki de en beğenilen karakteri olan Aliço’ya can veren Rıza Kocaoğlu 1979 doğumludur ve bugüne kadar birçok farklı karaktere hayat vermiştir. Dizide İdris Koçovalı’nın sokaktaki gözü ve kulağı görevindedir. Askerde travma geçirerek deliren bir karaktere rol veren Rıza Kocaoğlu Çukur’daki oyunculuk performansıyla herkes tarafından beğeni toplamayı başarmıştır.

  • Öner Erkan

  Çukur’un Selim Koçovalı’sı, Yamaç’ın en küçük abisi, İdris Koçovalı’nın hiçbir değerine önem vermemektedir. Bu nedenle de babasının gözünde değer sahibi değildir. Gerçek hayatta 1980 doğumlu olan Öner Erkan Dokuz Eylül Üniversitesi oyunculuk bölümünden mezundur. Çocuk programı sunuculuğu yaparak kariyerine adım atan Öner Erkan dansçılık yaptı ve tanına tanına bugünlere kadar geldi. Birçok farklı yapımda yer alan oyuncu performanslarıyla da çokça ödül kazanmıştır. Yalan Dünya dizisiyle ünlenen Öner Erkan Çukur performansı ile ilgileri üzerine toplamayı da başarmıştır.

  • Şenay Gürler

       Çukur’un Meliha’sı, İdris Koçovalı’nın çok eskide silahla vurup öldü zannettiği en büyük aşkı olan karaktere Şenay Gürler can vermektedir. Şenay Gürler gerçek hayatta 1966 doğumludur ve onu sürekli ekranlarda görüyoruz. Onlarca projede yer almıştır ve her karakteriyle sevilen bir oyuncu olmayı başarmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi oyunculuk bölümü mezunudur ve oyunculuk kariyerine tiyatro oyunlarıyla giriş yapmıştır. Tiyatro ile bir süre devam eden oyuncu sinema filmi ve birçok dizide de rol almıştır. En son Çukur dizisi ile kendini sevdirmiş ve büyük bir aşkta rol almıştır.

  • Necip Memili

       Çukur’un Cumali’si, İdris Koçovalı’nın Çukur’u ele geçirmeye çalışan ve Yamaç’ın en büyük abisi karakterine can veren Necip Memili 1980 doğumludur. Adana doğumlu olan oyuncu yine oyunculuk eğitimini Çukurova Üniversitesinde almıştır. Bugüne kadar ekranlarda hep görmekte olduğumuz bu yüz dizi kariyerine bir dönemin meşhur dizisi Yaprak Dökümü ile dizi kariyerine başlamıştır. Son olarak Çukur dizisinde boy gösteren Cumali, agresif ve eğlenceli karakteri ile seyirciyi ekrana kilitlemektedir. 2. Sezonda diziye giriş yapmıştır ve diziye heyecan katmıştır.

  • Kubilay Aka

        Oyunculuk ve televizyon piyasasında henüz yeni olan fakat yakışıklığıyla büyük beğeni toplayan Kubilay Aka dizide düzenli hayata tamamen karşı olan, asi ve Çukur dışına hiç çıkmamış olan Celasun karakterine hayat vermektedir. Aslen 1995 doğumlu olan oyuncu Havaalanı yönetimi mezunudur. Vatanım Sensin ile oyunculuk kariyerine başlamıştır ve hala Çukur’da devam etmektedir.

  • Boncuk Yılmaz

       Vartolu’nun tek büyük aşkı olan Saadet karakterine hayat veren Boncuk Yılmaz oyunculuk kariyerinde figüranlık yapmış en son da Çukur’da rol almıştır. Dizide ev içerisindeki bütün haberlerden ve bilgilerden haberi olan ama hep sessiz kalan, sır tutan bir karakteri canlandırmaktadır. İçimiz çatladı zaten sır tutmasından, değil mi ama :))

  • İlayda Alişan

       Çukur dizisinin Akkız’ı olarak bilinen ve dizideki adı Akşın olan İlayda Alişan aslen 1991 doğumludur. Rekalm filmlerinde keşfedilmiştir ve bu sayede oyunculuğa adım atmıştır. Çukur dizisinde Celasun’un sevgilisi rolündedir ve aşkları beğenilmekteydi. Birçok reyting birincisi olan dizide rol almıştır ve Çukur’da adını çokça duyurup, büyük bir hayran kitlesine sahip olmuştur. 2. Sezonda Çukur dizisine veda etmiştir. Zaten nereye girse tutuyor o dizi, şans var bu kızda şans uğur böceği misali :))

  • Ahmet Dizdaroğlu

       İlk sezonda Çukur’u ele geçirmeye çalışan Baykal karakterine bir başkası can vermekteydi fakat ikinci sezonda ölüp ölmediği bilinmeyen Baykal karakterine Ahmet Dizdaroğlu can vermiştir. Yamaç’ın sevdiği herkesin canını yakmak isteyen Celil ile iş birliği içine girerek olaylar yaratacaktır Baykal karakteri.

  • Salih Kalyon

      1946 doğumlu olan Salih Kalyon 18 yaşında sinema ve reklam filmlerinde rol almaya başlamış ve o günden beri de birçok farklı projede rol almış, herkesin beğenisini kazanmıştır. Çukur dizisinde Aliço karakterinin babası rolünde olan Salih Kalyon 3. Sezonda diziye giriş yapmıştır.

  • Meral Çetinkaya

       1945 Bursa doğumlu olan Meral Çetinkaya birçok tiyatro oyununda rol almıştır. Adını en çok Bizimkiler dizisinde Ayla karakteriyle duyuran oyuncu o günden beri onlarca farklı projede rol almış ve kendini sevdirmeyi başarmıştır. Profesyonel oyunculuğuyla beğenileri kazanan oyuncu Çukur dizisine 3.sezonda Baykal’ın annesi olarak giriş yapmıştır.

  • Hazal Subaşı

      1996 doğumlu olan Hazal Subaşı, Elidor güzellik yarışmasında finalist olarak kendi adını tanıtmış ve o günden beri güzelliğiyle de ilgileri üzerine çekmiştir. Adını Sen Koy dizisiyle piyasaya giriş yapan oyuncu çok büyük ilgi görmüş ve başarıyı çok iyi bir şekilde yakalamıştır. Bu dizi sonrası birçok farklı projede yer alan hatta başrol oyuncusu olan Hazal Subaşı, Çukur dizisine 3.sezonda giriş yapmıştır ve de Yamaç’a aşık olacaktır.

  • Damla Sönmez

       Mimar Sinan Güzel Sanatlar keman bölümünden mezun olan 1987 doğumlu güzel oyuncu Damla Sönmez Yedietepe’de oyunculuk eğitimi almıştır ve oyunculuğa büyük ilgi duymuştur. Emret Komutanım dizisiyle büyük bir çıkış yaşayan Damla Sönmez güzelliğiyle büyük beğeni toplamış ve oyunculuğunu da konuşturmayı başarmıştır.  Daha sonra Güllerin Savaşı adlı dizide oyunculuğuyla kendini sadece Türkiye sınırlarında değil tüm dünyaya tanıtmıştır. Dizi dünyada çok ses getirmiştir ve onlarca ülkede büyük beğeni toplamayı başarmıştır. 3.Sezonunda Çukur dizisine dahil olmuştur ve şimdiden beğeni almaya başlamıştır.

  Çukur:

  •  Senarist: Gökhan Horzum
  • Kanal: Show TV
  • Yayın Tarihi: 23 Ekim 2017
  • Yönetmen: Sinan Öztürk

  0
  2
  0
  0
  1
  0
  0
  0
  0
  1 Comments

  Kursad Yonet
  Kursad Yonet

  Hic seyretmedim. Seyretmeyi bir an bile dusunmedim. Dolayisiyla dizi ile ilgili hicbir fikrim yok.

  Follow Us on Facebook