Dis Agrisina Ne İyi Gelir?

İnsana cinnet geçirten diş ağrısını durdurmanın yolları bu postta! Hadi, dişi ağrıyanlar okusun!

Posted  1,646 *** ***  4 Years

Dişler, insanın ifadesini tamamlayan en önemli unsurlardandır. Bir gülüşü asıl tamamlayan unsur da yine dişlerdir. Bu nedenle dişlerin temiz tutulması, düzenli olarak fırçalanıp muayene edilmesi oldukça önemli bir durumdur. Tüm bunlara rağmen engellenemeyen bir şey vardır ki, insanın canından can alır. Ne mi? Tabii ki diş ağrısı. 

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Okuyunca bile insanın içine bir irkilme geldiğini kimse inkar etmemeli. Çünkü diş ağrısı, gerçekten insanın yaşam standardını olumsuz etkileyen, bir süre sonra bildiğiniz yemeden içmeden kesilmeye neden olan ciddi bir sorundur. Şunu belirteyim, diş ağrısını evde tamamen geçirmek için bir yöntem yoktur, varsa bile uygulanmamalıdır. Çünkü dişler oldukça önemli ve hassastırlar. Bu nedenle herhangi bir diş ağrısı ile karşı karşıya kaldığınızda mutlak doktor muayenesi olmanız gerekir. Buna karşılık ağrının şiddetini azaltmak için ise evde uygulayabileceğiniz birkaç yöntem vardır. İşte biz de bu yöntemleri sizler için derledik. “Çabuk derleyin, dayanamıyoruz ağrıya.” Diyenlerinizi duyuyorum hadi hemen aşağıya devam edin.

1. Tuzlu Su İle Ağzı Çalkalamak, Gargara Yapmak

Bu yöntem, hepimizin çocukluğundan bu yana mutlaka denediği bir yöntemdir. Benim mesela bu konuda ellerim şifalıdır. Her denediğimde işe yarar. Devamında şey gelmeyecek merak etmeyin ;”İş birliği ve iletişim için DM.” :)

 Bu yöntemin işe yaramasının asıl sebebi de, suyun kuvvetli bir antiseptik olmasıdır. Dişin iltihap kapması gibi bir durum söz konusu ise, bir bardak ılık suya bir tatlı kaşığı kadar tuz dökmeniz, bu karışım ile de gargara yapmanız ağrınızı ciddi derecede dindirecektir.

Image

2. Soğuk Kompleks Uygulaması

Diş ağrısı, genelde apseye bağlı şişlikten dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu durum ise, ağrının şiddetini kat be kat arttırmaktadır. Bu nedenle şişlik bulunan ve ağrıyan bölgeye soğuk kompleks uygulamak, yani buz ile bölgeyi ovmak ağrıyı ciddi oranda azaltacaktır. Ancak şunu yaparken dikkat edilmesi gereken bir unsur var, tutup öyle buzu laps diye ağrıyan dişinin üzerine koyarsanız bir de hassasiyet oluşur ağrınız daha da artar. Bu nedenle buzu doğrudan değil temiz bir beze sararak bölgeye uygulamalı, üstüne bir de ovmalısınız.

Image

3. Limon Suyu Uygulamak

Okuyunca bile içiniz irkiliyor değil mi? E ağrı insana neler yapıyor işte, bakın görün. Neyse gelelim bu işlemin nasıl uygulanacağına ve nasıl etki ettiğine. Limon, yine tuz gibi antiseptik bir özellik gösterir. Bu nedenle ağrıyan dişe limon suyu uygulamak ya da limon suyuna tuz ekleyerek gargara yapmak diş ağrısına ciddi derecede iyi gelecektir. E tabi ağrıyı kesene kadar ruhunuz çıkıyor mu? Çıkıyor. Neyse, napalım artık.

Image

4. Soğan Suyu Uygulamak

Soğan veya sarımsak herkesin bildiği üzere doğal bir antibiyotiktir. Bu nedenle iltihaba oldukça iyi gelir. Bir soğanın sıkılarak ya da rendelenerek elde edilen suyunun dişe uygulanması da bu nedenledir ki ağrıya iyi gelir. Şu soğan da ne bereketli ne işlevli nimet!

Image

5. Dişi Fırçalamak

Diş ağrısına iyi gelen bir diğer unsur da diş fırçalamaktır. Hoş zaten düzenli fırçalansa ağrının oluşması da çok zor ya! Neyse gelelim konumuza. Diş macununun üzerine tuz dökerek ya da diş fırçasını doğrudan tuzlu suya batırarak dişleri fırçalamak hem iltihabı hem de iltihaba neden olan unsurları doğrudan yok eder.  Zaten bizim milletimizin genel bir hareketi vardır ya, fırçalanmadığı için oluşan diş ağrılarından dolayı doktora giderken dişleri fırçalamak. Hadi doktoru kandırdın yaradan sormaz mı? :):):)

Image

Your reaction?

0
LOL
0
LOVED
0
PURE
0
AW
0
FUNNY
0
BAD!
0
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
0 Comments