Dunyanin En Tehlikeli Mahkumlari ve Suclari
Dunyanin En Tehlikeli Mahkumlari ve Suclari
***  3 Years

Dunyanin En Tehlikeli Mahkumlari ve Suclari

Dünya'daki en tehlikeli mahkumlar ve işledikleri suçları okuyunca kanınız donacak!

     Hapishaneler şu an hem suçlu hem de suçsuz insanlarla doludur. Geçmişten bugüne adından çok söz ettiren mahkumlar bulunuyor ve bu mahkumlar yaptıkları suçlarla gündeme gelmektedir. Bu suçlulardan bahsedeceğim yazımda.

Eyeball Man ( Jason Barnum )

  Göz bebeği lakabına sahip olan 39 yaşındaki Jason Barnum, ABD’nin Alaska şehrinde bulunan bir polisi öldürmekle suçlanmıştır. Bu davada en merak edilen konu yüzünde var olan dövmelerin göreceği davaya etki edip etmeyeceğidir. Yüzü birçok kişiye korkutucu geliyor çünkü yüzünün yarısı gözü de dahil olmak üzere dövmeler ile doludur. Barnum mahkemeye çıkarıldığı zaman 22 yıl hapis cezası almasına karar verilmiştir. Bu durum çok absürt bir durum gibi görünmeyebiliyor. Bu durumu korkunç hale getiren olay, daha önce de 14 mahkumiyete sahip olmasıdır. Barnum, mahkeme sonrasında kendine ne iş bulabilmiştir ne de kalacak bir yer… Bütün bunların sebebi de yüzünde bulunan dövmelerdir. Cinayet günü eroin kullandığını dile getirmiş ve Barnum yaptıklarının yanlış olduğunun bilincinde olduğunu ama hiçbir yaptığını da geri alamayacağı ifadelerini dile getirmiştir.

Image

Charles Bronson ( Charles Buchinsky )

Pensilvanya doğumlu olan Charles Bronson, 15 çocuklu olan bir ailenin 11. Çocuğudur. Fakir bir ailenin çocuğu olan Charles, 19 yaşında iken silahlı bir soygun sebebiyle hapse girmiştir. İçeri girdiği andan itibaren hapishanede olan herkese hatta gardiyanlara bile şiddet uyguladığı ve insanları da rehin aldığı sebebiyle cezası sürekli olarak uzatılmaktadır. Bronson hapse girdikten sonra yalnızca 131 gün kadar dışarıda özgür olarak dolaşmıştır. Bronson’un bir ünlendiği konu da sahip olduğu güçlerdir. Hücrelere kapatıldığı zaman demirleri bükebilmesi ile ünlüdür. İngiltere sınırlarında en çok isyan çıkaran kişi olarak ün kazanmıştır fakat bir tane bile fotoğrafı yoktur.

Image

Andrey Çikatilo

     Sovyetler döneminde yaşadığı için Sovyet katili olarak anılmaktadır. Anne sevgisinden tamamen uzak büyüyen Andrey Çikatilo, babası tarafından da sürekli olarak dayak yemekteydi. Fakat babası sonra Sovyet savaşında öldü. Dayaklar annesi tarafından devam etti. Bu psikolojide büyüyen bir çocuk ne kadar normal olabilir ki. Bu kadar kötü şart altında büyümesine rağmen okulda çok başarılı bir çocuktu. 1969 senesinde evlenen Andrey 2 çocuğa sahip olmuştur. İlk cinsel saldırısını ise 15 yaşında olan bir kız öğrencisine yapmıştır. Okul yönetimi tarafından istifa edilmesi sağlanmıştır daha sonra. Çünkü kimse bu pislikle görüşmek istemiyordu. Öğretmenlik hayatı son bulan Andrey daha sonra fabrikada işçi olarak işe girmiştir. İlk cinayetini 9 yaşında da kız çocuğa sakız verecek gibi kandırarak yapmıştır. 56 kere teşebbüsü olmuş ama 53 kişiyi öldürebilmiştir ve bütün bu bilgiler onun kendi ağzından öğrenilmiştir.

Image

Jeffrey Dahmer

  18 yaşında bir katil olup cinayetlere başlayan Jeffrey Dahmer, öldürmekten zevk almaya başladığı için ve bu zevkini gerçekleştirmek adına ölü bedenlere karşı da işkence etmeye başlamıştır. 17 kişinin ölümüne sebep olmuş ve yakalandıktan sonra konuşmaları ile insanları ürpertmiştir. Girdiği hapishanede birçok insan tarafından öldürülmek isteniyor fakat her bir problemden kurtuluyor ve öldüremiyor kimse. Ama en sonunda çamaşırhanede kafasına uygulanan darbe ile ölmüştür.

Image

Charles Manson

Bu katil garip bir katil çünkü öldürdüğü her kişiden sonra popülerliği sürekli olarak artmıştır. Ayrıca birçok sözün sahibi olduğu için filozof olarak sayılmakta ve en iyi filozofluğa bile aday olarak gösterilmiştir. Fakat bu adamın sahip olduğu bir problem var ve bu problem pek de normal sayılacak bir problem değildir. Dayak yemek için büyüklerine sataşıyor ve dayak yiyordu. Böyle de psikolojik problemleri olan birisidir. Sahte çek satışı yapmak ve kadın ticareti yapmak gibi suçlar da işlemiş ve insanların zihnine girme yeteneği ile de bütün bunları yapabildiğini söylemiştir.

Image

Kasımpaşa Canavarı

      İstanbul’da Kasımpaşa’da onlarca farklı cinayet işlemiş olan ve özellikle de evinde 20 bıçak darbesi ile öldürmüş olduğu Handan ile günlerce konuşulmuştur. Fakat bu cinayetler daha hiçbir şeydir. İnşaat bekçisi olan Hasan Kaya’nın kafası da demir bir çubukla paramparça edilmişti ve bu büyük ses getirmişti. Cinayet serileri gitgide artmış ama hiçbir ipucu veya iz bulunamıyordu. Birçok kurbanı olmuştur ama kimse tarafından görülememiştir. En son bir taksiciyi öldürdükten sonra onu gören bir kişi sadece gözlerine tuttuğu fener ile masmavi gözleri olduğunu görmüş dahası da yoktu. Kasımpaşa Canavarı bir daha asla ne görüldü ne de duyuldu.

Image
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0 Comments

Follow Us on Facebook