"Elalem Ne Der" Diyenlere Bir Manifesto

Elalemi düşündüğü kadar kendini yada karşıdakini düşünmeyenlere farklı bir bakış açısı açalım dedik.

Posted  1,880 *** ***  4 Years

Elalem Kimler?

Aile büyüklerinden yada çevremizden sıkça duyduğumuz bu elalemler kimler? Nerede yaşarlar, neyle beslenirler de sürekli bizim hayatımıza karışacak kadar vakit bulurlar bilmiyorum. Bence elalemler, asgari ücretin azlığından ötürü kafayı yemiş olan ve canı sıkkın bomboş kişiler. Neyse ki bu yazıda bu elalemlere takılmamanın gerekliliklerine harika bir örnekle açıklayacağız, yine isteyen elalemin ağzına bakmaya devam edebilir!

 

 

Image

     Elalem dediğin konuşup duran, her şeyi ayıplayan, sizin hayatınızda var veya yok pek önemli olmayan, özgürlük kısıtlayıcı yabancı madde değil de ne ki? Herkes konuşur durur! Sen kendi hayatına odaklan. Bak tırnak içinde “Senin Hayatın!”! Özgürlüğün de senin özgürlüğün! “Ay o ne der, ay bu ne der, anneme laf gider mi, babam kızar mı…” Hay o elaleme be! Ya onlara ne senden kardeşim. Bu hayat senin kendi hayatın. Seçimlerin ve olduğun yol kötü şeyler getirecekse sana getirecek, onlar mı çekiyor cefasını sanki! Çok kötü yolda da olsan, herkes tarafından ayıplanan ama senin sevdiğin bir yolda da olsan, bugün de senin dün de senindi, e yarın da senin! Onlar ne kadar olacak hayatında?

    Harbiden kim bu elalem? Her şeyi ayıplayan, her şeyi yanlış sayan? Kendileri mi doğru bir tek? Onlar mı bu dünyada ahlak kurallarını yazanlar!? Hatalarınla başa çıkabilmek ve hatalarınla mutlu olmak sadece senin elinde. Yaptıkların yapmadıkların, keşkelerin, pişmanlıkların kalacağına aman bırak da elalemin söyledikleri havada kalsın. Sen doyasıya yaşa, istediklerini yap, yolunu kendin çiz. Yanlış veya doğru hiç fark etmez, bak sonunda nasıl mutlu olacaksın. Elalemle yaşanmıyor bu hayat. Hele özgürlüğüne çomak sokan elalemle hiç yaşanmıyor! İster gece eve gelirsin, istersen eve gelmezsin, ister etek giyer ister kapanırsın, ister karşı cinsten arkadaşın istersem de sevgilin olur. Sen mutlu musun? Heh duyar gibiyim evet dediğini. O zaman boşver gerisini! Sen gül, sen eğlen, sen giyin, sen soyun, sen hata yap! Ama kendin olduğun için yap. Bırak elalem konuşsun dursun. Hem kim ki bu elalem, ne yerler ne içerler ne derler?

     Bakıldığı zaman ne çok karışıyor hayatımıza bu elalem. Kim oldukları hayatımıza hiçbir etki etmezken ne diye takacağız ki onları? Hem abi işleri güçleri yok mu bu insanların ya! Bu kadar yokluktalar mı? Kendi hayatınıza dönüp bakın ya, kimseye laf söylemeden önce siz dönüp kendi hayatınıza bakın! Size ne? İstediğimi yapar, istediğimi giyer, istediğimi içerim. İstediğimle arkadaş olurum istediğimle olmam! Hepsinden her şeyden, bütün başıma geleceklerden ben sorumluyum. Sizin o hep konuşup durduğunuz yaptıklarımdan sorumlu olduğum gibi, yapacaklarımdan da ben sorumluyum. Sizi inanın hiç alakadar etmez! Hadi kendi çöplüğünüze sevgili elalem!


Your reaction?

1
LOL
0
LOVED
0
PURE
0
AW
1
FUNNY
0
BAD!
0
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
0 Comments