Eskilerden Günümüze Ulasan Cinsiyet Belirleme Yöntemleri

Bebeğinizin cinsiyetini belirlemek istiyorsunuz biliyoruz, işte alternatif yöntemler!

Posted  8,549 *** ***  4 Years
Image

     Hamilelik haberi alındığı zaman merak edilen ilk konu, acaba sağlıklı mı, kime benzeyecek gibi sorular değil de acaba cinsiyeti ne olacak oluyor. Bunun sebebi nedir acaba? İnsanların bir cinsiyet beklentisi var ya da herhangi bir cinsiyete karşı fazla mı ilgisi var, bütün bunların hepsi benim açımdan merak konusudur. Evet ben de çocuğum olacağı haberini alsam ben de cinsiyetini çok merak ederim. Aman sağlıklı doğsun, hayırlı bir evlat olsun da gibi kelimelerle başlayan cümlelerin altlarında genellikle bir cinsiyet beklentisi var. Bu nedenle de nasıl türediği, kimin uydurduğu bilinmeyen ama çok eskilerden beri kullanılan ve hatta doğru olduğuna inanılan farklı cinsiyet belirleme yöntemleri vardır. si yatmaktadır.Tabi net bir sonuç vermiyor bu ama en azından kişi merakından yaptığı bu tarz işlemleri kullanmış oluyor ve biraz gönül rahatlığı oluşabiliyor.

 

Yüzükle Cinsiyet Belirleme Yöntemi

  Yüzükle cinsiyet belirleme yöntemi, ülke geneline yayılmış olan ve çok kişi tarafından da bilinen bir yöntemdir. Bu testte her zaman önemli olan tek bir detay vardır. O detay da yüzüğün döndüğü yön. Nasıl, ne diyor bu ya diyebilirsiniz. Azıcık sabrederseniz öğreneceksiniz. Bu işlemde lazım olan şeyler yüzük ve bir saç telidir. Kimi inançlara göre de saç teli değil herhangi bir ip olması da yeterlidir. İp ya da saç her neyse artık, ona yüzüğü bağlıyorsunuz ve anne adayı olan kişinin yani hamile olanın karnının üzerine doğru sarkıtılır. Yüzük dönüyor mu sallanıyor mu buna bakacaksınız. Eğer yüzük dönmeye başladıysa kız olacaktır, eğer ki yüzük ileri geri ya da sağa sola şeklinde düz çizgiler ile ilerliyorsa da erkek olacak demektir.

Image

Lahana Testi ile Cinsiyet Belirleme

     Lahana ile cinsiyet belirleme testi… Adı bile dedirtiyor ki, insanlar bunu nasıl keşfetmiş, bunu ilk kim denemiş, kimler sallamış bunu da bugünlere kadar gelmiş… Neyse tarifi verelim biz;

Kırmızı lahana suya atılır ve kaynatılır. Ardından bu suya birkaç damla kadar anne adayının idrarı damlatılır. Eğer karışımın rengi zamanla pembeye dönerse cinsiyet kız, mor renge doğru dönerse de erkek olacak demektir.

Image

Karbonat ile Cinsiyet Testi

  Karbonat temizlikte kullanılan bir maddeydi, yani aslında genelde öyle biliniyordu. Ama bakın ki bizim bu temizlikçi karbonat nelerde nelerde kullanılıyormuş…

Cinsiyet belirleme için 2 ya da 3 kaşık kadar karbonata ihtiyacınız var. Bu karbonatı suya atacaksınız ve ardından üzerine biraz idrar damlatmanız gerekecek. Tabi ki anne adayının idrarı, herhangi birinin idrarı ile cinsiyet nasıl belirlensin? Daha doğrusu böyle nasıl belirleniyor, orası da ayrı bir konu. Eğer karbonatta oluşan köpük birden yukarıya doğru geliyor ise cinsiyet erkek, eğer çok az reaksiyon olduysa kız demektir.

Image

Anahtar Testi ile Cinsiyet Belirleme Testi

  Anahtar testi, kişinin kendisine yapacağı değil de daha çok çevredeki kişilerin hamile olan kişiye yapması gereken bir testtir. Bu testte de çevredeki kişilerin anne adayına anahtar uzatması gerek ve anne adayı anahtarı nereden tutuyorsa ona göre cinsiyet belirlenmektedir. Eğer uçtan tuttuysa cinsiyet kız, arkasından tuttuysa da erkek demektir.

Image

Yağ Testiyle Cinsiyet Belirleme Testi

Cinsiyet belirleme o kadar önemli bir konu haline gelmiş ki, artık fizik kuralları ile belirleniyor. Annenin karnına bir miktar zeytinyağı dökülüyor ve bu yağın karında durmasına ya da akış hızına göre cinsiyet belirleniyor. Mesela eğer anne karnı üzerinde durdu ya da yavaş akıyor ise cinsiyet kız demektir, dolayısıyla hızlı akıyorsa da erkek demektir.

Image

Arpa ve Buğday Filizlenmesi ile Cinsiyet Belirleme Testi

     Evde iki saksıya arpa ve de buğday tohumları koyulmaktadır. Bu işlem sonrası anne adayı her iki saksıya da her gün idrar bırakıyor. Ardından ilk filizlenen buğday olursa cinsiyet kız demektir. Eğer ilk filizlenen arpa ise de erkek demektir. Ayrıca ikisinin de filizlenmemesi demek de kişi hamile değil demektir. Bilimsel olarak bakıldığında da gerçekten hamilelerin idrarının hem buğdayı hem de arpayı filizlendirdiği görülmüştür.

Image

Çin Takvimiyle Cinsiyet Belirleme

Bütün bu yöntemler arasında en net ve kesin olanı belki de Çin takvimidir. En çok ilgiyi gören ve daha çok gerçekçi duran da bu yöntemdir. Bu yöntemde son adet tarihi, hamile kalınan yaş, ay gibi soruların cevapları dikkate alınıyor ve yapılan hesaplamalar ile bebek cinsiyeti belirleniyor.

Image

Your reaction?

1
LOL
0
LOVED
0
PURE
1
AW
1
FUNNY
0
BAD!
2
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
0 Comments