Gecmiste Kullanilmis En Korkunc Tedavi Yontemleri
Gecmiste Kullanilmis En Korkunc Tedavi Yontemleri
Weather ***  1 year

Gecmiste Kullanilmis En Korkunc Tedavi Yontemleri

Gelmiş geçmiş en korkunç tedavi yöntemleri sizce nelerdir! İşte, detaylar...

Image

İnsanlık, var olduğu tarihten bu yana birçok çeşit hastalıkla baş etmek zorunda kalmıştır. Bu hastalıklar, sayılamayacak kadar çok ve çeşitlidir ki insanın aklı hayali resmen durur. Bu hastalıkların kaynakları da çok farklıdır. Kimisi ruhsal olur, kimisi fiziksel olur, kimi gözden kaynaklı olur kimisi ise bambaşka bir şeyden. İnsanın bu kadar çok organdan oluşuyor olması da tabii hastalıkların da bu denli çeşitli olmasını sağlamıştır.

Peki insanlık ilk zamanlarda hemen modern tıpla mı karşı karşıyadır? Yani mesela taş devrindeki adamlar henüz mahrem yerleri saklamak için bile yaprak kullanırken ay dur ultrason çektireyim de kistim var mıymış öğreneyim mi demiştir? Tabii ki yok öyle bir şey, düşüncesi bile oldukça gülünç. Peki nasıl tedavi oluyordu bu insanlar? Ya da nasıl tedavimsi (!) bir şey uygulanıyordu? Gelin birlikte inceleyelim.

1.       Frengi Hastalığı İçin Uygulanan Tedavi

Herkesin bildiği üzere cıva, insan için son derece toksik bir maddedir. Oldukça zararlıdır da. Ancak eski insanlar bunu frengi hastalığı için bir tedavi yöntemi olarak kullanmıştır. Yani bunun frengi hastalığına iyi geldiğini düşünmüşlerdir. Üstelik sadece frengi için de değil. Hamile kalamama, depresyon, diş ağrısı gibi hastalıkların birçoğunun tedavisinde cıva kullanılmaktaydı. Tamam, hepsini bir şekilde anlıyorum ama depresyon… Nasıl yani ya? Yani diş ağrısı hamile kalamama gibi durumlarda cıva içilebiliyordu, ya da krem gibi cilde sürülebiliyordu bir şekilde ama depresyona nasıl yani? Farklı bir düşünce yapısı değil mi?

2.       Kilo Vermek İsteyenler İçin Arsenik İle Tedavi

Arsenik, insan sağlığı için oldukça zararlıdır. Oldukça hem de. Ama Victoria zamanında aşırı bir kilo verme trendi vardır ve insanlar arseniği kilo vermek için kullanmışlardır. Çünkü o zamanki yaygın düşünce, arsenik içmenin zayıflatıcı etkisi olduğuna yöneliktir. Ben buna pek şaşırmadım aslında. Neden mi? 2019 yılındayız, 2020’ye merdiveni dayamışız ama hala günümüzde kilo vermek için çeşitli çay görünümlü bitkilere bir ton para gömenler var. Yani günümüze bile bu yapılıyor ise, geçmişte yapılmış olması oldukça normal.

3.       Akıl Hastalığı İçin Tedavi Yöntemi

Şuana kadar yazdığımız yöntemlerden belki de en saçma ve korkunç olanı bu yöntem. Neden mi? Bu yöntemde bildiğiniz insanların kafasına delik açılıyor. Bu açılan deliğin ise hem epilepsiye hem de tüm akıl hastalıklarına iyi geleceği düşünülüyor. Acaba düşünce neye dayandırılıyor? Biraz hava alsın düzelir falan mı?

4.       Skolyoz Tedavisi

Skolyoz, bir çeşit omurga rahatsızlığıdır. Rahatsızlığın temelinde ise, omurganın yamuk olması yatmaktadır. Bu hastalık ise kişinin hem kollarından hem de bacaklarından tavana asılması şeklinde tedavi edilmeye çalışılmıştır. Bu sanki şey, daha fazla yamultur gibi ama nihayetinde kullanılmış bir yöntem.

5.       Romatizma Tedavisinde Arı Zehri!

Başlığı yanlış falan okumadınız, merak etmeyin. Bildiğiniz arı zehri. Romatizması olan insanları doktorlar arı zehri ile tedavi etmeye çalışmaktaydı. Bunu da bal arılarının kişileri ağız ve burunlarından ısırmasını sağlayarak gerçekleştirmekteler idi.

6.       Bit Tedavisi İçin DDT İlacı

DDT ilacı, çok güçlü bir böcek öldürücüdür. İnsanlar için de oldukça risklidir ve sağlıksızdır. Ancak eski insanlar, bitleri öldürmek için bir dönem bu ilacı kullanmışlardır. Aslında bunun insanlar için zararlı olduğunu tahmin etmişlerdir ancak onların tahmin ettiği şey, ilacın doğrudan yutulduğu durumda tehlikeli olduğudur. Durumun aslı ise şu şekildedir: Bu ilaç, solunum yolu ile ya da deriye nüfus etmesi ile bile insanlarda ölümcül bir etki yaratabilmektedir.

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0 Comments

Follow Us on Facebook