Hayat Memat Meselesi: Vucut Tipine Gore Gelinlik Secimi
Hayat Memat Meselesi: Vucut Tipine Gore Gelinlik Secimi
Newspapers ***  2 Years

Hayat Memat Meselesi: Vucut Tipine Gore Gelinlik Secimi

Kadınlar için hayat memat meselesi olan gelinlik seçimi rehberi yazımıza mutlaka bakın!

     Her gelin adayı kendi düğününde göz alıcı olmak ister. Bu nedenle de düğün hazırlık sürecine çok iyi hazırlanmak ister ki ilgiler onun üzerinde olsun. Bu ilgiyi toparlayacak en iyi şey de gelinliktir. Bu nedenle de gelinlik seçiminizi en iyi şekilde yapmalısınız. Gelinlik seçiminde en önemli detay da gelinliğin vücut tipine uygun olmasıdır. Eğer vücut tipinize en uygun olan gelinlik modelini tercih edecek olursanız düğününüzde gerçekten bir yıldız gibi parlayabilirsiniz. Gelinliğinizi seçip aksesuarlarla da döşediniz mi sizden iyisi olmayacak. 

     Zira bir çok gelin adayı hazırlıklar sırasında beğenerek aldıkları modelleri deniyor ve ardından hayal kırıklığına uğruyorlar. Bunun sebebi de vücut tipine uygun olmayan gelinlik seçilmesidir. Sonuçta gelinlik modelleri üretimi farklı vücutlar için oluyor. Örneğin kilolu olan bir gelin adayı kabarık bir model seçince salatalık gibi durabiliyor. Bunlar hep yanlış seçim yapmaktan. Ya da minyon tipli gelinler dar kesim gelinlik tercih ettiklerinde salonda çiğ tanesi gibi duruyor. Gelinlik seçimi yapmadan önce kendinizi ve vücudunuzu tanımalısınız. Vücut şeklinizi tanırsanız eğer kendinize uygun olan modeli bulabilirsiniz. Peki ya vücut tipine uygun gelinlik nasıl yapılır? Gelinlik seçiminde nelere dikkat etmelisiniz? Tüm bu soruların cevapları ile sizleri aydınlatacağım.

Kum Saati Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

  Kum saati vücut tipinden kastım geniş basenler ve büyük göğüslere sahip olunmasına rağmen ince belli olmaktır. Bu vücut tipine sahip olan gelin adaylarının düğün gününde göz kamaştırıcı olmasının en kolay yolu balık kesim gelinliklerdir. Bel bölgesini öne çıkaran bir modeldir bu. Bunun yanı sıra yarım balık ve a kesim denilen gelinlikler de uygun olacaktır. Bu vücut tipine sahip olan gelinlerin özellikle göğüs bölgesine önem vermeleri ve dikkat etmeleri gerekmektedir. Geniş omuz kemikli olabiliyor bu gelinler ve bu tarz vücutlarda straplez gelinlikler yerine düz ya da degaje model yakalar tercih edilebilir.

Image

Ters Üçgen Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

     Ters üçgen vücuda sahip olan gelin adaylarının seçeceği gelinlik aslında vücut tipini dengeleyici yönde olmalıdır. Omuz ve kalça oranlarını dengelemek amacıyla tasarımlar seçmelilerdir. Hem ters üçgen vücut hem de minyon bir vücuda sahipseniz eğer, prenses gelinlik modellerini tercih etmeniz size büyük avantaj sağlayacaktır. Prenses gelinlik en iyi dar kalçalı vücut tiplerine yakışmaktadır. Ters üçgen vücudu olan gelinlerin bir diğer tercihleri de yarım balık gelinlik modellerinden olabilir. Yarım balık gelinlikler kalçanın yarısına kadar dar ve vücuda yapışık bir şekilde gelip yarısından sonra da bol kesim bir hal alan tasarımlardır.

Image

Elma Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

     Elma vücut tipinde vücudun üst bölgesi ve bacaklarda bombelik görülür. Göğüsten kalçalara doğru da yuvarlak bir duruş karşınıza çıkacaktır. Bu vücut tipine sahip olan gelin adayları A kesim gelinlikler ile yıldız olabilecekler. A kesim tipinde göbek altı salaş olduğundan bacak ve kalçadaki bombelik gizlenebilecektir. Midi boy robadan gelinlik modelleri de işe yarayacak ve güzel görüntü oluşumuna yardımcı olacaktır.

Image

Oval Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

Oval vücut tipi demek göğüslerde ve kalçalardaki kıvrımlara ek olarak ince bel bölgesi ön plana çıkmaktadır. Oval vücuda sahip olanlar da A kesim ya da midi boy robadan gelinlik modellerine yönelebilir. Oval vücutta üst beden büyük olduğundan uzun duruş için A kesim gelinlik modeli uygun olacaktır. V yaka tasarımlar da bu kesimlerde zarif durmaktadır.

Image

Dikdörtgen Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

    Dikdörtgen vücut yapısı, göğüs, kalça ve bel kısmının hemen hemen aynı oranlara sahip olduğu gelin adaylarının vücut şeklidir. Bu tipler genellikle ağır sporlar ile ilgilenen gelin adaylarının vücut şekline uygundur. Dikdörtgen vücut yapısına sahip olan gelinler a kesim modeller tercih edebilirler. Bunun yanı sıra robadan ve yarım balık modellerini de tercih edebilirler. Ayrıca dikdörtgen vücut yapısına sahip olan gelin adayları, bel bölgelerini de ön plana çıkarmak isteyebilirler. Bu nedenle de kemerli gelinlik modelleri tercih edebilirler.  Geniş omzu olan gelin adayları düz kesimleri de tercih edebilirler, böyle de dar omuzlu olurlar.

Image

Armut Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

     Dar omuz ve geniş basene sahip olan kişiler armut vücut tipine sahiplerdir. Bu gelin adayları A kesim model kullanabilirler ve bu modelde etek kısmı daha salaş olmaktadır.

  • Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlik seçiminde en önemli şeyin vücut tipinizi tanımak olduğunu söylemiştim. Bedeninizin artılarını da bu sayede kolaylıkla ortaya çıkarabilirsiniz. Seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da boyunuz. Eğer uzun boya sahip bir gelin adayı iseniz kuyruklu balık model gelinlikler sizin vücudunuzu daha rahat ön plana çıkaracaktır. Kısa boylu gelinlere en çok yarayan ise A kesim modellerdir.    

Image
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0 Comments

Follow Us on Facebook