izmir'de Noel'e karsi mesru mucadele bildirisi.
izmir'de Noel'e karsi mesru mucadele bildirisi.
Current Events ***  4 Years

izmir'de Noel'e karsi mesru mucadele bildirisi.

DHA'nın haberine göre İzmir'in Buca ilçesinde sarıklı ve cübbeli bir adam, üzerinde 'Noel'e karşı meşru mücadele' yazan bir bildiri dağıttı.

Image

İzmir'de sarıklı bir vatandaş, üzerinde 'Noel'e karşı meşru mücadele' yazan bildiri dağıttı.

İzmir'in Buca ilçesinde, üzerinde ''Noel'e karşı meşru mücadele'' bildirisi dağıtan cübbeli  ve sarıklı bir şahıs, çevredeki insanların tepkisini topladı.

Yarın gece yapılacak yıl başı kutlamalarına karşı mesajlar içeren bildiri, çevredeki insanların tepkini topladı.

'Hristiyanların geleneği olan yılbaşını kutlamıyoruz, çünkü biz Müslümanız'

Image

Sarıklı ve cübbeli abinin dağıttığı kağıtta, 'Dünyayı kan gölüne çeviren Hristiyanların geleneği olan yılbaşını kutlamıyoruz' mesajı vardı. 

Dört sayfadan oluşan mesajda extra olarak, 'O Hristiyanlar bize uyuyorlar mı? Neden biz hep onlara uyuyoruz? Hiçbir Hristiyanı Kurban Bayramı'nda, kurban keserken gördün mü, Ramazan Bayramı'nı kutlarken gördün mü?' tarzında soru cümleleri dikkat çekti.

'Akıllı olan ömründen bir yıl eksilmesine sevinmez'

Image

Bildiride, dikkat çeken enterasan ifadeler de vardı. İnsanın biten bir yıl için sevinmemesi gerektiğine dikkat çeken ifadede  'Akıllı olan ömründen bir yıl eksilmesine sevinmez, eğlenmez, üzülüp ağlar' mesajı yer alıyordu.

 

DİYANET'TEN DE GELENEKSEL UYARI GELDİ

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından illerdeki camilere gönderilen ve cuma namazlarında okunan “Bir Ömür Sorumluluk Bilinciyle Yaşamak” başlıklı hutbenin konusu yeni yıldı.

Hutbede şu ifadeler yer aldı: “Takvimlerin değiştiği bugünler, geçmişin muhasebesini yapmak adına hepimiz için önemli bir imkândır. Hatalarımızı gözden geçirmek, günahlarımıza tevbe etmek, yeni ve doğru kararlar almak, hayatımızda tertemiz sayfalar açmak için bulunmaz bir fırsattır. Yoksa yeni yıl, dini ve ahlaki değerlerimizi unutarak, milli ve manevi hassasiyetlerimizle bağdaşmayan davranışlar sergileyerek karşılayacağımız bir zaman dilimi değildir.” 

0
0
0
0
1
0
0
1
1
0 Comments

Follow Us on Facebook