Karbonattan Limona Kadar Uzanan Bir Hamilelik Testi Serisi
Karbonattan Limona Kadar Uzanan Bir Hamilelik Testi Serisi
Regional News ***  3 Years

Karbonattan Limona Kadar Uzanan Bir Hamilelik Testi Serisi

Hamile olduğunuzu anlamanızın kolay yolu! Ev usulu hamilelik testleri...

Evde Hamilelik Testi Yöntemleri

Hamilelik her kadının hayalidir. Hamilelik belirtilerine sahip olan her birey hemen hamilelik triplerine girmektedir. Ama bu belirtiler kimi zaman hamilelik sebebiyle değil, başka şeyler sebebiyle de meydana gelebilmektedir. Birçok yöntem ile hamilelik öğrenilebiliyor. En kesin çözümü kan tahlili ve tabi ki doktor kontrolü. Aman, eskiden doktor mu vardır, doktora gitmeye utanırdık, ben hamileliğimi kendim öğrendim vs. gibi eski usül insan tripleri olabiliyor. Evet aslında bu isyanlar haklı isyanlar. Çünkü gerçekten de eski usül yöntemler ile hamilelik öğrenilebiliyor. Bunlara kocakarı yöntemleri de diyebilirsiniz. Kocakarı, kocakarı olalı böyle tabirler görmedi. Sen git geleneksel yöntemlere, anneannelerimize baba-annelerimize kocakarı damgası vur. Tamamen bilimsel olmasalar da halk arasında uygun görülmüş bazı yöntemler ile hamile testleri yapılabiliyor. Karbonattan limona kadar uzanan bir hamilelik testi hikayesine başla uyarısı veriyorum o zaman.

Image

Karbonat ile Hamilelik Testi

Eski usul hamilelik testleri arasında en kesin görülen ve en çok tercih edileni karbonat ile olan hamilelik testidir. Peki ya da bu kadar yaygın olan bu test nasıl yapılıyor bakalım. Bu yöntemin uygulanması için gerekli olan malzemelerimiz bir kap, bir miktar çiş ve çok az karbonattır efendim. Çişinizi kaba güzelce yapın. Yaptınız mı? Ohh… Şimdi karbonatımızı döküyoruz. Bakın bakalım kabarıyor mu köpürüyor mu? Köpürdü mü? Heh. Tebrikler hamilesiniz…

Image

Çamaşır Suyu ile Hamilelik Testi

Bir kaba çamaşır suyu koyun ve üzerine mis gibi idrarınızı koyun. Eğer köpürme varsa sonuç pozitif, çift çizgi, yani hamilesiniz. Baktınız ki hiçbir değişiklik yok, o zaman sonucunuz negatif.

Image

Limonla Hamilelik Testi

En bilinen yöntemlerden birisi de limonla hamilelik testidir. Bu yöntemde yine bir kaba işeyiniz efendim. Daha sonra sevgili idrarınızın üzerine limonu sıkıyorsunuz. Eğer limon parçacıkları dibe çökmeye başlıyorsa hamilesiniz demektir. Limonunuz parçacıklı değil mi? Parçacık atın o halde.

Image

Diş Macunu ile Hamilelik Testi

En absürt görünen testlerden birisi de diş macunu ile yapılan hamilelik testidir. Bu yöntemde yine bir kaba diş macununu baya bir sıkıyoruz ve üzerine işiyoruz. Evet yanlış duymadınız, işiyoruz! Daha sonra eğer diş macunu renk değiştirir ve köpürmeye başlarsa bilin ki hamilesiniz.

Image

Şekerle Hamilelik Testi

Bu yöntemde kullanılacak olan malzemelerin miktarları önemlidir. Öncelikle bir miktar şeker. Daha doğrusu bir kaşık şeker. Ama lütfen kaşığınız tatlı kaşığı olsun. E tatlı kaşığı olunca şekerin kıvamını tam olarak verebiliyor sonuçta. Daha sonra üzerine idrar dökeceksiniz. Dikkat edin, üzerine işemek yok. Üzerine sabahtan kalma, biriktirdiğiniz idrarı dökeceksiniz. Eğer şimdi ki idrarınızı koyarsanız etkili olmayacaktır, yanlış bilgiler verebilir. Şeker tamamen erirse eğer sonuç negatif yani hamile değilsiniz demektir. Ama eğer topak topak olursa pozitif sonuç aldınız demek ki. Çünkü hamilelik anında meydana çıkan HCG hormonunun şekerin erimesini engellediği düşünülmektedir.

Image

Sabunla Hamilelik Testi

Sabun kullanılacak ama bu katı sabun olmalıdır. Çünkü parça sabun ve idrar birlikte hamilelik göstergesi oluşturmaktadır. Eğer köpürme olursa sonuç pozitif. Köpürme olmazsa sonucun ne olduğunu söylemiyorum. Onu da anlarsınız artık!

Image

Kabartma Tozu ve Sodayla Hamilelik Testi

Tuvaletlerin açılması ve tıkanan muslukların açılabilmesi için kullanılan kabartma tozu ve soda, Allah'ın işine bakın ki hamilelik testinde de kullanılıyor. Eğer 3-4 damlacık idrar ve kabartma tozu ile soda karışınca kabarma ya da köpürme meydana gelirse sonucunuz pozitif demektir. Eğer kabarmaz ya da köpürmezse de tekrar deneyiniz yazısı karşınıza çıkacaktır.

Image
Image

Evde uygulamak için bu yöntemler iyi hoş, kolaylık sağlar evet eyvallah da; bu yöntemleri nasıl bulmuşlar bu merak konusu. Eğer denedilerse ve öyle buldularsa, neden denediler, bu nasıl bir kafadır? Mesela neden sabuna işedin? Damladı mı ne oldu? Ya da bir insan kabartma tozuna neden işer? Kafamızda deli sorular...

" NOT: bu deneylerin hepsini yapabilirsiniz ama aliskanlik haline getirmemekte fayda goruyorum. Test yapicam diye saga sola iseyen biri olup cikmayin.  Baktiniz olmuyor. Bi doktora gidip tahlil yaptirin. Sonucta oyle yada boyle gunun sonunda bir doktor bunun icin onay vermesi gerekecek. Bebek odasi takiminin rengi icin bu sart."

4
1
4
2
1
2
1
1
3
0 Comments

Follow Us on Facebook