Keman Gibi Kaslarin Formulu Burada!
Keman Gibi Kaslarin Formulu Burada!
Weather ***  3 Years

Keman Gibi Kaslarin Formulu Burada!

Kaşları gürleştirmek için ne yapılabilire dair en güzel tüyolar işte bu postta!

Daha önceki içeriklerde de belirtmiş olduğum gibi kaşlar, insanın yüzünü, ifadesini belirleyen en önemli unsurlardandır. Öyle ki kaşın sadece şeklini değiştirmek, neredeyse tüm ifadeyi değiştirebilecek bir işlemdir. Yani bazen bazı kişilerin eski fotoğraflarına baktığımızda görürüz ya, geçliğin verdiği bir şey olsa gerek kaşları oldukça gürdür, kavislidir ve ifadeleri de buna bağlı olarak oldukça serttir. Şimdiki halleri ise aslında oldukça tatlı, yumuşak huyludur ve ifadesi de bunu desteklemektedir. Nedir bunun sebebi? Tabii kaşlar ve kaş şekilleri. Bu nedenle kaşlar oldukça önemlidir. İfadeyi ve kaş şeklini değiştirmek, kendi yüz şeklimize ve yapımıza uygun kaş şeklini belirlemek de bir o kadar önemlidir. Ancak kaşların şeklini değiştirmek, kaşa istediğimiz gibi şekil verebilmek için yoğun ve gür kaşlara sahip olmamız gerek ki, şekil rahatça oturtulabilsin. Peki kaşlar nasıl gürleştirilir?  

1. Sarımsak!

Sarımsak, kokusu ne kadar rahatsız edici ve keskinse, faydaları da bir o kadar çok ve geniş alanlı olan bir yiyecektir. Kadınlar, günümüzde kaş gürleştirmek için de sarımsağın o geniş fayda ağından yararlanmaktadır. Öyle ki, sarımsağın o keskin ve rahatsız edici kokusu bile kadınları onu kullanmaktan alı koymak için yeterli olmamıştır. Peki bu sarımsağı kaşlarımız için nasıl mı kullanacağız? Bir diş sarımsağı alıp ortadan ikiye bölmeniz, o iki parçanın iç kısmını ise kaşınıza sürmeniz bunun için yeterli olacaktır. Haftada 3 kes yapılan ve her seferinde 30 dakika bekletilen sarımsak, kaş köklerinin güçlenmesine yardımcı olarak kaşlarınızın güçlenmesini sağlayacaktır.

Image

2. Fındık!

İşte bu ilginç! Fındık da kaşları besleyen bir diğer besindir. Kaşlarınızı fındık ile gürleştirmek için ise fındıkları yağsız bir tavada kavurmanız, ardından kavrulmuş ve soğumuş fındıkları kaşlarınıza sürmeniz yeterlidir. Zaten o fındığın doğal yağı kaşlarınızı besleyecektir. Yağının çıkması için hafif bastırılması gereken fındık, aşırı bastırıldığında hem yüzünüze hem de kaşlarınıza zarar verebilir buna da dikkat etmeniz gereklidir.

Image

3. Hintyağı

İşte, her derde şifa bir seçenek daha! Öyle zannediyorum ki, hintyağının kaş ve kirpiklere olan faydasını duymayanınız yoktur. Hintyağı, kaşları gürleştirip besleyen, kirpikleri de uzatıp gürleştiren önemli bir yağdır. Bu yağı hafif bir pamuk yardımı ile kaşlarınıza sürüp ardından parmaklarınızla kaşlarınıza yedirmeniz ve yarım saat kadar durduktan sonra yıkamanız yeterli olacaktır. 1-1,5 ay içerisinde farkı fark edeceğinizi ben çok net bir şekilde iddia ediyorum size.

Image

4. Yumurta Sarısı

Bu da yapılmaz ki ama! Baksanıza güzelliğimiz için nelere katlanmak zorunda kalıyoruz. Kaşımıza kirpiğimize bile bakım yapıyoruz :) Bir adama sormuşlar ki “Kirpiğine bile bakım yapıyorsun, neden?” adam şey diye cevap vermiş, “Kaşıma kirpiğime bakım yapıyorum önem veriyorum gürleşiyor, güzelleşiyor. Henüz insanlara verdiğim önemin olumlu bir sonucunu görmedim.” Siz de böyle mi düşünüyorsunuz?:)  Neyse gelelim konumuza. Yumurta sarısını güzelce çırpıp yüzünüze sürmeniz, 20 dakika sonra da ılık suyla yıkamanız kaşlarınızı gürleştirmek için yeterli olacaktır :)

Image

5. Zeytinyağı

Zeytinyağı, içerisinde bol miktarda A ve E vitamini bulundurmaktadır. Bu vitaminlerden E vitamini kılların her birini doğrudan beslerken, A vitamini beslenen kılların gürleşmesini sağlamaktadır. Ancak burada önemli olan zeytinyağının saf zeytinyağı olmasıdır. Aksi takdirde olumlu sonuç almanız olası bile değildir.

  • Doğru bilinen bir yanlış ile yazımı bitirmek istiyorum. İnternet'te dolanan genel bilginin aksine, vazelin kaşları gürleştirmeyi bırakın kaşları döker bile. Bu yüzden hiş vazelin ile kaş gürleştirme gibi bir çabanız olmasın.

Image
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0 Comments

Follow Us on Facebook