Muhtesem Bir Sey : Hindistan Cevizi Yagi
Muhtesem Bir Sey : Hindistan Cevizi Yagi
Weather ***  3 Years

Muhtesem Bir Sey : Hindistan Cevizi Yagi

Hindistan cevizi yağıyla ilgili ne biliyorsun gel bak!

Image

Bir zamanlar sadece zenginlerin yiyebildiği, yarışmalarda, botanik ormanların olmazsa olmazı hindistan cevizi; yağ asitleri bakımından, hele ki sağlıklı yağ asitleri bakımından çok zengin bir meyvedir. Tabi bu yağ asitleri, oranları vs. yağın bileşimine, yağ türüne ve de işlenmesine göre değişmektedir. Doymuş, doymamış ve poli doymuş, doymamış asitler bu yağın büyük kısmını oluşturuyor ve aslında günlük yaşantıdaki yağlardan pek de farkı yok sanki. Ama işte zengin meyvesi, yağı bile şekil. Bu yağ asitleri vücut tarafından kolaylıkla sindiriliyor, emiliyor ve de kullanılıyor. Tabi bu kullanım miktarları, şekilleri de yağın yine bileşenlerine göre değişiklik gösteriyor. Ayrıca özellikleri ile beyin için de enerji kaynağı olabiliyor bu hindistan cevizi yağı.

Image

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Tüm dünyanın en kötü hastalıklardan saydığı ve öyle bildiği kansere karşı savaşmada kullanılıyor bu yağ. Yayılmalarını önlüyor, yani aslında yine parası olan yaşıyor. Yaşam satın almak gibi bir şey. Vücut için yararlı olan he şeyin antisine sahip bu Hindistan cevizi yağı. Vücudu temizliyor, pis şeylerden ve kötülüklerden arındırıyor. Vücuda alınan besinlerin emilme hızını ve emilme oranını arttırarak vücutta kullanıma daha hazır hale getiriyor.

  • Kişisel Bakım

    Vücutta yaş ilerledikçe problemler artıyor. Ciltte lekeler meydana geliyor ve yaşlanma olayı ile de lekeler oluşabiliyor. Tabi yaşlanma konusunu pek kabul edemiyorsunuz ama olsun. Karaciğer lekesi olarak da anılan bu yaşlılık lekeleri, hindistan cevizi lekeleri ile kaldırılabiliyor, çok ağır lekeler de soldurulabiliyor.

  • Tıraş Sonrası

      Hindistan cevizi yağı birçok alanda kullanılabildiği ve işe yaradığı gibi tıraş sonrası da kullanılmakta ve tıraş ile açılan gözeneklerin kapanmasını sağlamaktadır. Böylelikle cildi tazeler ve cildin iyileşmesini sağlar. Jilet yüzünden meydana gelen yanıkları da düzeltir ve onlara da iyi gelir.

  • Kel Kendine Gel

     Erkeklerin en büyük problemlerinden birisi olan kellik için birebir çözüm bu adaların meyvesinin yağı. Adaya düşenleri doyuran bu meyvenin yağı, lavanta, biberiye ve kekik gibi baharatlarla karıştırılıyor ve dimdik saçlara sahip oluyorsunuz. Kök yenileyen ve saç dökülmelerini önleyen, dökülmek üzere olan saçlara sağlamlık katan hindistan cevizi yağı, haftalık üç günlük kullanım ile sizlere muhteşem etkiler vermektedir. Hücrelerin de yenilenmesinde birebirdir bu yağ.

  • Vücut Rahatlatmak İçin Masaj

     Hindistan cevizi, yemeklere oluk oluk koyduğumuz tuz ile bir araya gelince ortaya muhteşem bir jel çıkıyor. Alın he yerinize sürün. Doya doya sürün. Durulama sonrasında muhteşem yumuşaklıkta bir cilde sahip olacaksınız ve şok olacaksınız.

  • Çürükler

      Hindistan cevizi ve yağı, çürüklere, kızarıklıklara, morluklara ve çürüklere sürüldüğü zaman, büyük miktarda etkiler yaratmaktadır.

  • Böcek Isırıkları

     Yaz aylarının ve doğal ortamların olmazsa olmazı, vücudumuzdan illallah dedirten, lanet olası böcek ısırıklarına direkt olarak uygulanması ile kaşıntılar da durur kızarıklıklar da gider. Yanma hissini en aza indirir ve kaşıma sebebiyle parçaladığınız yerlerin iyileşme sürecini hızlandırır.

  • Saç Kremi

     Tüm dokunuşları sağlayan parmak uçlarınıza süreceğiniz sadece bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı, parmaklarınıza dağıtıp saçlarınıza sürdüğünüz zaman, bugüne kadar kullandığınız bütün saç kremlerinin ne kadar boş olduğunu size kanıtlayacak ve vay be diyeceksiniz. Daha derinlere uygulama yaptığınız zaman, yumuşaklık ile uçuyor hissiyatına kapılacaksınız.

Image

Gördüğünüz gibi, muhteşem bir şey hindistan cevizi yağı, vücuda bunun gibi daha onlarca olumlu etki bırakmaktadır. Yani bunlarla bitmiyor olumlu etkileri. Saç jölesi olarak kullanan bile var. Seksenlerin ve doksanların limonu, bu dönemlerde en doğal yoluyla hindistan cevizi yağı olarak karşımıza çıkıyor.  :)

2
0
0
1
1
0
0
0
0
0 Comments

Follow Us on Facebook