Organik hatun kalmadi
Organik hatun kalmadi
Politics ***  2 Years

Organik hatun kalmadi

O gözler o kaşlar dolgun güzel dudaklar. Bunun kadar güzel olmak isterim diye nerdeyse Allah'a yalvarırsın. E peki şimdi konserlerde gördüğümüz bu güzellikle ve benim sokakta gördüğüm çirkinlik arasındaki sıkıntı nerede?

Yemekteyiz programındaki insanları anlayamıyorum. Sanki evlerinde çok güzel yemekler yemişlerde ekran karşısında insanların yaptığı yemeklere kusur bulup, onu beğenmedim bunu beğenmedim gibi cümleler kuruyorlar. Fakat bu biraz da reyting kaygısı yüzünden belli. Saçma sapan senaryolar yaratıyorlar. Bizler de aptal gibi izliyoruz. Yüzlerinde bir kilo makyajla, ancak düğünde giyebilecekleri kıyafetleri evlerinde otururken giymedikleri kıyafetlerle televizyona çıkan ablaların gerçek hayatta belki pis pasak içinde gezdiklerini bile düşünüyorum.  E tabi onları da kamera karşısında yönlendiren insanlar var. Fakat bu insanlar kendilerini televizyonda seyredince komik olduklarını düşünmüyorlar mı acaba? Ya da ''Çok rezil bir şey bu. Ben burada niye oynayayım? Neden ben bu rolü kabul edeyim?'' demiyor mu acaba? Sadece ünlü olmak için kişinin karakterini değiştirmesine ve gerçekte olmadığı gibi davranmasına gerek yok. İnsan neyse odur. Her neyse! Boşverelim şimdi yemeği içmeyi. Bu yazımda bahsetmek istediğim bu insanların programdaki sahte performansları değil. Doğal makyajla, doğan görünümlü şahin makyajı arasındaki fark.

Makyajsız Ünlü Ablalar

Image

Kendimi Severim

Sanatçıların yüzlerine yapılan makyaj o kadar güzel yapılıyor ki, yüzlerindeki makyajı sildikten sonra tanıyamıyorsun. Makyajsız ünlüler listeme de gözatın bu arada.

 Bir keresinde benim başıma gelmişti bundan 2-3 yıl önce. Çeşme'ye yaz tatiline gitmiştim. Bu arada Çeşme inanılmaz güzel bir deniz ve koylara sahip bir beldemiz. Tatil yapmak için inanılmaz güzel bir tabiata sahip.  İzmir'li olduğumdan olacak, yerdeki taşını bile övmeden geçemiyorum. Neyse konumuza dönelim. Çeşme'de yaz tatilinde Alaçatı'da sokakta arkadaşlarla geziyorduk. Yanımızdan bir kadin geçmiş ve ben fark etmedim. Arkadaşlar dedi ki ''Ebru Gündeş geçti gördünüz mü arkadaşlar'' Şöyle döndüm bir daha baktım. Ya yemin ediyorum size yalan gelir. Olmaz böyle bir çirkinlik. Allah'ın gücüne gitmesin ama olmaz böyle bir çirkinlik. Televizyonlarda konserlerinde görüyoruz. Dersin dünya güzeli. O gözler o kaşlar dolgun güzel dudaklar. Bunun kadar güzel olmak isterim diye nerdeyse Allah'a yalvarırsın. E peki şimdi konserlerde gördüğümüz bu güzellikle ve benim sokakta gördüğüm çirkinlik arasındaki sıkıntı nerede? Sıkıntı şu ki arkadaşlar abartılı makyaj yapıp daha çok güzel olmak istedikleri için doğal güzelliklerinden eser kalmıyor. Onlar da haklı. Medyanın önünde insanlara hitap ediyorlar ama abarttıklarını düşünüyorum. Kendimi övmeden geçemeyeceğim. 50 yaşına geldim. Toplasan 3 kere çok güzel makyaj yaptırmışımdır. Onun dışında makyaj yapmıyorum yüzüme. Herhangi bir kimyevi madde olan hiçbir kremi ya da fondöteni sürmüyorum. O yüzdende çok güzel bir cilde sahibim yaşıma göre. Gerçekten mükemmelim eeee!.. Kendimi severim.

Image

Alişan'la Demet Akalın sabahları sunduğu program var. Kamera arkasını gösteriyorlar ara sıra. Demet Akalın'a yapılan makyajı gösterdiler. Kadının yüzünde hiç makyaj yoktu. Makyöz Demet'in yüzünü boyamaya başladı. Boyamaya başladı diyorum çünkü bu makyaj değil bildiğin badana. Yemin ediyorum size makyaj bittikten sonra dersin ki bu yüzü köpek yalasa karnı doyar. E tabi akşam oluncada yüzündeki makyajı çıkarınca, o kadın o kadın mı diye kocası bile düşünüyordur. Hatta suratına badana yapan  bu kadın, markete gittiği zaman organik yumurta arıyordur en doğalından. Hahaha güzel olalım diye yok karanfil yağı yok zerdeçalı balla karıştırıp zeytinyağının içine yumurta koy maske yap. Arkadaşlar güzelleşicez diye kendimizi mahvediyoruz. Bırakın doğal kalalım. Doğal insan kalmadı. Mutlaka burunlar yapılı. Mutlaka dudaklar doldurulmuş. Mutlaka kaşlar kaldırılmış. Kaz ayaklarımızı dolduralım derken gülme yeteneğimizi kaybetmemiz, yüzümüzdeki mimiklerin tamamen bitmesi. Sonra neymiş efendim! Ben güzel oldum. Hahhayt sevsinler. G..... kaşgöz yapsam daha güzel olur. Hahaha ne yazık ki gerçek bu. Bir gün ''Arkadaşlar ineğin dışkısını yüzünüze süreceksiniz. Tamamen 10 yaş gençleşiyorsun'' derlerse. Anında görüntü. Herkes inek aramaya başlar. İnek bulsakta suratımıza sı.sa diye. Bundan çok eminim. Bu kadınlar güzelleşmek için bence her şeyi yaparlar. Fakat bilmezler içlerinin güzelliği yüzlerine vurur. Yapay güzelliklerle kendilerini kandırırlar anca. Hher zaman doğallıktan yanayımdır. Herşeyin doğalı makbuldur biz insanlar için...

1
2
0
0
1
0
0
0
0
0 Comments

Follow Us on Facebook