Sadece Turklere Ozgu Olan Hareketler
Sadece Turklere Ozgu Olan Hareketler
***  2 Years

Sadece Turklere Ozgu Olan Hareketler

Türk milleti olarak biz bambaşkayız! İşte, bambaşkalığımızın örnekleri

Öncelikle şunu bir kabul edelim, biz Türkler farklı insanlarız. Monoton bir hayatımız, her konuda mantık çerçevesine oturtulmuş kurallarımız yoktur. Mutlu olmayı da biliriz üstelik. Mantığın hiçbir şekilde kabul etmediği ama bizim inatla yaptığımız bazı şeylerin temeli de budur zaten. Şunu söylediğim zaman aklınızda birkaç olay ve hareket oluşmuştur diye düşünüyorum. Yani başka yerlerden gelen insanların asla anlayamayacağı, bizim ise aşırı normal olarak gördüğümüz şeylerden bahsediyorum. Onlar neler mi? Gel birlikte inceleyelim.

Sadece Türklerin Anlayacağı Durumlar

1. Selamı Korna İle Vermek

Bunu yapmayanımız yoktur diye düşünüyorum. Avrupalı insanlar, günlük hayatlarında neredeyse uyarı için bile korna kullanmazken, biz selam vermek için korna kullanıyoruz. Üstelik kornanın tek işlevi bu da değil bizim için. Yani mesela birkaç kez basıyorsak kornaya “Hadi be kardeşim, bu kadar yavaş sürülür mü bu?” anlamına gelen korna, bir iki kez basıldığında selam verme anlamına gelir. Şiddetle ve sürekli basılan kornanın anlamını söylemiyorum bile. Yani bizim birçok ürünümüz gibi kornamız da çok işlevli :)

Image

2. İnşaat Ve Yapım Çalışması İzlemek!

Sanırım bu, bizim milli filmimiz. Yani bir yapım çalışması, bir inşaat gören kişinin uzunca bir süre bakakalmadığını, izlemediğini ben henüz hiç görmedim mesela. Ya siz? Üstelik tuhaf olan, sabahtan akşama kadar bu tür yapım çalışmalarını ve inşaat alanlarını çekip yayınlayan bir kanal var ve bu kanal ciddi ciddi tutuyor arkadaşlar :)

Image

3. Ehliyet Sınavına Araba Sürerek Gitmek

Bu olay, dünyada başka hiçbir yerde yoktur sanırım. Düşünsenize, araba kullanabildiğinizi kanıtlamak için gireceğiniz sınava araba kullanarak gidiyorsunuz J Şunu da belirteyim ehliyet sınavını geçemeyenler de çoğunlukla bu tür şeyler yapan, yani aktif olarak araba kullanan kişiler. Neden biliyor musunuz? “Nasılsa kullanabiliyorum.” Rahatlığı olduğu için. Mesela çok araba kullanmayan kişiler sınav esnasına hata yapmamak için her şeye dikkat ediyorlar bu yüzdendir ki, çoğunluğu ilk seferde geçebiliyor. Bu yüzden fazla rahatlık da iyi değil, belirteyim.

Image

4. Çay Doldurmaya Kalkan Birini Görünce Bardağı Fondip Yapmak!

Sadece bize has olan bir diğer özellik daha. Bunu mesela bardağı henüz yarımken yapanlar bile var. Siz buna ister çay sevdası diyin, ister tembellik veya üşengeçlik. Hepsinin kısmen haklı payı var çünkü. Ha çay doldurmaya kalkan kişi kalktığına pişman olur mu? E tabii ki :)

Image

5. Tanıdık Birini Görünce Üzerine Araba Sürmek

Mantıksız olan ama bizim bayıla bayıla yaptığımız bir diğer durum. Aslında oldukça riskli de bir durum oysa. Yani oldu da hakimiyetinizi kaybettiniz, ya da karşınızdaki kişi dondu kaldı da kaçamadı. Sonra uğraşın durun işiniz yoksa. Ama biz yaparken bunu pek düşünmüyor aksine baya da eğleniyoruz.

Image

6. Döner Ve Ayranı Aynı Anda Bitirmeye Çalışmak

İşte “Ben Türküm!” diye bağıran bir diğer hareket daha. Bunun mantığını asla anlayamıyoruz ama gerçekten bunun üzerine ciddi hesaplamalar yapıp matematiğini geliştirenler bile var. Gidiş yolu kötü ama sonuç doğru, olsun ::)

Image

7. “Kim O” Diye Soran Kişiye “Ben” Diye Cevap Vermek!

Yani tamam sensin ama sen kimsin dedirten bir durum. Ama ben bu durumla karşı karşıya kalıp sorun yaşayan birini de henüz görmedim yani. Genelde “Kim o” diye soran kişiye karşısındaki “Benim” diye cevap verir ve “Sen isen tamam.” Diyerek o kapı her seferinde açılır :)

Image

8. Çarpışan Arabalara Binip Çarpışmamaya Çalışmak!

Alın size bir o kadar tuhaf bir durum daha. Yani aslında aletin doğası çarpışmak ama biz bu alete binince çarpışmamak için elimizden geleni yapıyor, bize çarpana bir de kızıyoruz. :)

Image
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0 Comments

Follow Us on Facebook