Surekli Seyahat Edenlerin Isine Yarayacak Olan Seyahat Uygulamalari
Surekli Seyahat Edenlerin Isine Yarayacak Olan Seyahat Uygulamalari
Weather ***  2 Years

Surekli Seyahat Edenlerin Isine Yarayacak Olan Seyahat Uygulamalari

Sürekli gezenlere müjde! En iyi seyahat uygulamaları bizde!

Zevk için ya da iş için gezme planınız ya da seyahat planınız olabilir. Bu gibi bir durumun netliğinde, seyahatiniz öncesinde gideceğiniz yer hakkında yapacağınız araştırmalar, sizi gittiğiniz yerde rahata ulaştıracaktır ve birçok engelle kolaylıkla baş edebilmenizi sağlayacaktır. Bu araştırmalar zaman kaybını önler, tatilden alacağınız zevkin engellenmesini önler ve yaşayabileceğiniz sorunların önüne geçmenizi sağlar. Sürekli olarak yolculuk yapanlar için faydalı olabilecek ve içerisinde birçok imkan bulunan tane seyahat uygulaması örneği vereceğim. Bu uygulamalarda kiralık evlerden ucuz uçak biletlerine kadar farklı farklı imkanlar bulunmaktadır. Bu 9 seyahat uygulamasına göz atarak yolculuk için son hazırlığınızı da yapabilirsiniz.

1- UBER

Seyahat için kolaylık olacak listemize kesinlikle Uber uygulaması ile başlamalıydım. Bu uygulama özellikle yurt dışına yapacağınız seyahatlerde çok işinize yarayacaktır. Yurt dışında ödemek zorunda olacağınız taksi ücretleri yerine daha ucuz olan bu uygulama ile de yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca hiç bilmediğiniz bir yerde olduğunuza bakılırsa çok daha güvenli olacaktır. 100’den fazla ülkede aktif bir şekilde kullanılan bu uygulama Türkiye sınırlarında yasaklandı ama kullanmayı başarırsan eğer çok faydasını görebileceksin!

 

Image

2- AİRBNB

Yurt dışı seyahatlerinizde ucuza konaklama fırsatlarını görebilmek istiyorsanız eğer sizin için en uygun olacak olan uygulama Airbnb uygulamasıdır. En iyi alternatifleri sizlere sunacaktır ve yurt dışında da bu sayede para kazanabilirsiniz. Bütçenize uygun kaliteli yerleri görebilir ve aile ortamına da uygun konaklama imkanları bulabilirsiniz.

Image

3- GOOGLE MAPS

Hiç bilmediğiniz bir yere gittiğinizde en büyük risk kaybolmak üzerinedir. Google Maps yani Google Haritalar ile gittiğiniz her yere navigasyon imkanı bulabilirsiniz ve kaybolma riskiniz ortadan kalkar. İstediğiniz her yere en kısa mesafeden götüren bu uygulama ile seyahat sürecinde kolaylık yaşayacaksınız.

Image

4- CİTYMAPPER

Citymapper uygulaması, adından da anlaşılacağı üzere şehirlere özel olarak hazırlanan bir uygulamadır. Herhangi bir şehirde gereksinim duyacağınız ve ihtiyacınız olabilecek her konuda size yardımcı olabilecek bir uygulamadır bu. İki nokta arasında ne kadar mesafe var, ne kadar sürecektir gibi göstergeler ile seyahatinizi tam planlı olarak ayarlayabilirsiniz.

Image

5- PACKPOİNT

Kişisel bir asistan görevi gören Packpoint uygulaması, gitmek istediğiniz ve gideceğiniz yere yönelik olarak bilgilendirmeler yapar ve sizlere anlık hava durumu bildirisi yapar. Anlık bilgiler doğrultusunda sizi ve çantanızı hazırlar, seyahatiniz için sizlere seyahat listesi çıkarır. Böylelikle son dakika sürprizleri de ortadan kaldırılır.

Image

6- MOBİLE PASSPORT

Mobile Pasport, ABD tarafından üretilmiş ve piyasaya sürülmüştür. Bu uygulama pasaport konusunda sizlere yardımcı olur ve beklemeden öncelik kazanırsınız. Uygulamayı indirip pasaportunuzu tanımlamanız yeterlidir. Böylelikle da havaalanı üzerindeki sıkıcı kontrolleri çabucak geçebilirsiniz. Amerika’da büyük ilgi gören bu uygulama ile zamandan büyük tasarruflar sağlayabilirsiniz.

Image

7- GOOGLE TRİPS

  Google Trips, özellikle gezginler tarafından kullanılan uygulamalardan birisidir. Gezi yapacağınız bölge hakkında, bölgenin gezilecek yerleri hakkında sizlere bilgiler vermekte ve kolaylık sağlamaktadır. Araba kiralamadan otel rezervasyonlarınıza kadar her türlü imkanı ve kolaylığı sizlere sağlamaktadır. Google Trips, seyahat anlamında sizlere çok kolaylık sağlayacaktır.

Image

8- TRİPADVİSOR

  Gezme konusunda büyük bir isteğe sahipseniz eğer, TripAdvisor tam sizlik bir uygulama diyebilirim. Gideceğiniz yer hakkında her türlü bilgiyi bulabilir ve gidenlerin yaptığı yorumları görebilirsiniz. Gittiğiniz yerler hakkında bilgiler kazanmanızı sağlayacak olan bir uygulamadır.

Image

9- GOOGLE TRANSLATE

Gideceğiniz ülkenin dilini bilmiyor olabilirsiniz. Sonuç olarak bu sizin için bir engel ya da problem değil. Google Translate ile her dile çeviri yapabilir ve günümüzün getirilerini en iyi bu şekilde kullanabilirsiniz. Özel bir algoritmaya sahip olan uygulama ayrıca sesli bir şekilde çeviri de yapabiliyor. Böylelikle telaffuz konusunda da rahatlık yaşayacaksınız.

Image
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0 Comments

Follow Us on Facebook