Tatillerde Biletsiz Kalmamanin Yollari
Tatillerde Biletsiz Kalmamanin Yollari
Weather ***  2 Years

Tatillerde Biletsiz Kalmamanin Yollari

Tatile giderken biletsiz kalmamanız için harika önerilerimiz var.

     İnsanlar her zaman yorgun ve hep uykusuz. Herkes ortalarda harap bir şekilde dolaşıyor ve kimse sorsanız tatil o an muhteşem gelecektir. Her dönem tatil öncesinde yaşanan büyük problemlerin başında bilet bulamama sorunu geliyor. Hele bazı dönemlerde tatil ile bayram bir araya geliyor. Gel de bilet bul bakalım, bulabiliyor musun? Tatil için şehir dışında çıkmak isteyen kişiler, uçak ya da otobüs bileti bulamamaktan yakınıyor. Bu durumda da seyahat sektörleri için büyük bir iş planı ortaya çıkarıyor. E sonuçta bu biletsiz olma sorununu ortadan bir tek onlar kaldırabiliyor. Böyle durumlarda seyahat sektörleri fırsatı değerlendirip hemen bir fiyat artışı yaratıyorlar. Hem hava yolu hem de kara yolu biletleri incelendiği zaman büyük meblağlar ortaya çıkıyor. E haliyle de insanlar istedikleri düzeyde biletler bulamayabiliyor. Bu yazımda da bu durumun önüne hemen nasıl geçilir ondan bahsedeceğim.

Yolculuk Tarihinizi Önden Belirlemelisiniz

     Yolculuk sürecinizi erkenden belirlemek ve erken dönem planı yapmak, aradığınız bileti bulabilme konusunda sizlere büyük yardımlarda bulunacaktır. Ayrıca bilet bulma imkânı yanı sıra bulacağınız biletleri daha uygun fiyatlara bulabilme imkânına da sahip olacaksınız. Özellikle da hava yolculuklarınızı hem gidiş hem de dönüş olarak belirler ve biletinizi önden ayarlarsanız, mağdur olmaktan kurtulursunuz.

Image

Alternatif Yolculuk Planları Oluşturmalısınız

     Tatil için tarih aralığı belirlemenizde fayda var evet ama o belirlediğiniz tarih aralığı belki başkaları tarafından da belirlenmiştir. Bu nedenle tek bir tarih aralığına takılı kalmaktansa birden fazla alternatif ayarlamanızda fayda var. Ayrıca farklı alternatifler birbirleriyle kıyaslayarak yolculuğunuzu daha uygun fiyata da getirebilirsiniz. Çünkü bu öyle bir şey ki, bir gün bile fiyatta büyük değişiklikler olabiliyor. Demek istediğim şöyle ki, mesela gidiş uçakla dönüş otobüsle olsun. Belki daha uygun fiyata gelir. Bu şekilde alternatifler hem bilet bulmaya hem de daha uyguna yolculuk yapmaya yarayacaktır.

Image

Tek Bir Firmaya Bağlı Kalmayın

    Her firmanın fiyatları ve o tarihteki doluluk oranı farklılık gösterebilir. Tek firma araştırması yaparak istediğiniz tarihlerde yer bulamayabilirsiniz ama başka firmalara baktığınızda aradığınız tarihlerde boşluklar olabilir. Bu nedenle firmaların fiyatlarını birbirleriyle kıyaslayabilirsiniz. Bu hem fiyat olarak rahat etmenizi sağlayacak hem de yolculuk bütçenizi düşürmenizi sağlayacaktır. Özellikle de hava yolu ile ulaşım için her firma ortalama olarak farklılık gösterir. Bu yöntem ile daha kolay bilet bulabilir ve daha uyguna işinizi tamamlayabilirsiniz.

Image

Online Bilet Platformları

     Seyahat sektörü firmalarının hemen hemen her biri online platformlarda da satış yapmaktadır. Online platformlar birçok anlamda kolaylık ve avantajlar sağlamaktadır. Online platformlar birçok firmayı bir arada gösteriyor ve karşılaştırma yapma kolaylığı ağlayarak hatta en ucuz biletleri de bularak sizlere seyahat planlaması konusunda çok yardımcı olmaktadır. Otogarların her birine bakabilir ve hangi otogardan gitmek istediğinizi de seçerek bilet bulabilme kolaylığınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca bu platformlar açılan ek seferler hakkında da bilgilendirmeler yapıyor ve kimi zaman kampanya fırsatları da sunuyor. Ayrıca bu online platformlar, uçak ya da otobüslerin kendi internet sitelerinden daha ucuza biletler de sunabiliyor. Kendi kampanyalarını hazırlıyorlar ve kullanım kolaylığı bulabiliyorsunuz.

Bütün bu kolaylıklar ile kolaylıkla bilet bulabileceksiniz ve istediğiniz tarihlerdeki bürün imkanları daha uygun fiyatlara karşılaştırabilecek ve en azından seyahat planınızda maddi olarak biraz daha rahatlayabileceksiniz. Her seçenek size ayrı kolaylık sağlayacak ve bütün hepsini tek bir seçenek altında kullandığınızda bilet bulma imkânınızı büyük oranda arttıracaksınız. Tabi ki zenginseniz bu post size göre değil. Peki, bu tür platformlar hangileri, siz hangilerini tercih ediyorsunuz yorum atabilir, bilgilendirme sağlayabilirsiniz!

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0 Comments

Follow Us on Facebook