News
22, Nov 2019 06:49 PM
News
09, Nov 2019 06:25 AM
News
18, Oct 2019 02:37 PM

Tum Gunun Dusmani "Gaz Sancilarindan" Nasil Kurtuluruz?

Tüm gününüzü zehir eden gaz sancılarından kurtulmak için en iyi yöntemi biz söylüyoruz.

Posted  1,989 *** ***  4 Years

Gaz Sancılarından Kurtulmak İçin Yapılacak Hareket

      Dünyanın en kötü acılarından birisi gaz sancılarıdır belki de. Bu tüm vücudu esir alan gaz sancısı yanında davul gibi de bir karınla geliyor. Bunun yüzünden her işimiz aksıyor ve hiçbir şeyden zevk alamıyoruz. Bu lanet sancılardan nasıl kurtulacağız peki? En basit çözüm ne mi? Tabi ki hareket etmek. Kazık gibi durunca ya da oturunca sancılar azalmaz. Daha önce spor yapmadıysanız eğer, şimdi söyleyeceğim hareketler size ağır gelebilir. İşte her ihtimali düşünmek zorundasınız, spor yapsaydınız siz de! Eğer çok zora düştüyseniz, zorlamayın kendinizi bırakın.

Image

İşte, O Hareketin Yapılışı!

Sırt bölgenize sanki tavandan ip bağlamışlar da sizi yukarıya çekmeye çalışıyormuş gibi bir hareket bu. Sizi yukarı çekmeye çalışan ipe karşı direniyorsunuz ve bir o sizi çekiyor biz siz kendinizi aşağıya çekiyorsunuz. Kafanızı kollarınızın arasına alın ve omurganızdaki o sertliği, gerilmeyi hissedin. Kafanızı yavaştan yukarı kaldırın ve indirin. Böylece omurganızda hissettiğiniz ağır, aslında o lanet gazı hareket ettirecek ve çok rahatlayacaksınız. Gelelim diğer rahatlatan harekete.

      Bu hareketi oturarak yapmanız gerekiyor. Dizlerinizi bükün ve avuç içinizi göğüslerinize doğru çekip birleştirin. Sonra dizlerinizi kendinize çekin ve ayaklarınızı da kaldırın. Ayaklarınız havadayken yani kıçınızın üzerindeyken dönebildiğiniz kadar, beliniz kopacak hissine kadar dönüp durun. 10 kere yapmanız size rahatlık hissi verecektir.

     Bu hareketten sonraki hareket, sizi nirvanaya daha da yakınlaştıracak olan hareket! Kollarınızı yana doğru açın ve bacaklarınızı omuz hizasına getirin. Omurgalarınızı dik tutun ve sağa doğru eğilip ayaklarınıza değmeye çalışın. Başınızı yukarı çevirip bakın ve gerildiğinizi hissedin. 8 defa bir sağa bir sola yaparak kendinizdeki rahatlama hissini arttırabilirsiniz.

     Son hareket sizi artık gazdan uzaklaştıracak ve o canınızı çok yakan gaz size elveda diyecek. Yüz üstü yere yatın ve parmak uçlarınızı karşıya çevirerek uzanın. Omurganızdaki dikliği hissedin ve üst bölgenizi havaya kaldırıp, parmak uçlarınızla aynı yere yani karşıya bakın. Sürekli olarak bunu yapıp eski halinize dönün. Bu hareketler sizi çok rahatlatacaktır. 10. Hareket bittiğinde artık rahat nefes alabilecek ve kolaylıkla hareket edebileceksiniz. Lanet gazdan kurtulabilmek bu kadar uğraşı veriyor işte. Yediklerinize bu nedenle dikkat edin!


Your reaction?

1
LOL
0
LOVED
1
PURE
0
AW
0
FUNNY
1
BAD!
1
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
0 Comments