Yurtdisi ve Turkiye Arasinda En İyi Para Transferi Uygulamalari
Yurtdisi ve Turkiye Arasinda En İyi Para Transferi Uygulamalari
Traffic & Roads ***  2 Years

Yurtdisi ve Turkiye Arasinda En İyi Para Transferi Uygulamalari

Türkiye ve yurtdışı arasında en iyi para gönderim uygulamaları neler! Gir de bak!

Image

     İnternet ortamında çoğunlukla karşıma çıkan bir soru üzerine böyle bir yazı yazmaya karar verdim. Birçok insan yurt dışından Türkiye’ye ya da Türkiye’den yurt dışına en ucuz nasıl para transferi yapar, ücretsiz uygulama var mı gibi soruları merak ediyor. Ben de bunlara cevap amaçlı yazıyorum. Tamamen kendi tecrübelerime dayanarak bu yazıyı yazıyorum ki kesin bilgiler olsun. Bu nedenle de kullanmış olduğum uygulamalardan bahsedeceğim. Bütün bu transfer işlemlerinin en iyisi aslında PayPal. Fakat ülkemizde bu uygulama yasaklandı. Bu nedenle de diğer uygulamalara yönelim arttı. Öncelikle şunu söylemeliyim ki yaptığınız tüm yurt dışı transferleri devlet denetimi altında yapılmaktadır. Her biri hakkında devlet bilgilendirilir. Bu nedenle de bu faaliyetler resmi faaliyetler adı altında incelenmektedir.

TRANSFERWİSE

     PayPal gibi muhteşem bir yurtdışı para transfer uygulaması ülkemizde yasaklanınca, büyük bir kısım bu uygulamaya yöneldi. Bu uygulama ile anlık kur oranlarıyla yurtdışına ait herhangi bir iban numarasında çok düşük komisyon bedelleri ile para transferi sağlanabiliyor. İşlemlerini mobil uygulaması üzerinden ya da web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Sistem tamamen açık olan bir sistem. Yani size paranızın ne zaman gideceğini bile tam olarak söylüyor. Defa kez kullandığım bu sistemde herhangi bir problemle ya da açıkla karşılaşmadım. Her zaman söyledikleri saat aralıklarında para iletimi oldu ve bu nedenlerle de güvendiğim uygulamalar arasındadır. Türkiye sınırlarında para FibaBank üzerinden işlemlere koyuluyor. Eğer FibaBank hesabınız var ise havale yaparak paranızı her saat ulaştırabilirsiniz ama eğer hesabınız yoksa da saat 17,00’a kadar FibaBank’a EFT yapmanızda fayda var. Çünkü EFT saati Türkiye’de genellikle bu saatte son buluyor. Yurtdışından gelecek olan para da aynı şekilde FibaBank üzerinden işleme tabi tutuluyor.

Image

TRANSFERGO

     TransferGo, ülkemize daha yeni girebilmiş olan bir sistemdir. Bu uygulamada paranız Ziraat Bankası üzerinden yönetiliyor. Transferler de bu banka üzerinden geliştiriliyor. Bir devlet bankası olan Ziraat Bankası ile iş birliği olduğu için güven konusunda da problem olmayacaktır. Bütün gelişmeler Transferwise gibi işliyor. TransferGo uygulaması ile paranızın hangi sınırlar içerisinde olduğunu, ne zaman iletileceğini de görebilirsiniz. TransferGo uygulamasında anlık para transferi işlemi bulunmaktadır. Eğer hesabınız bakiye olarak yeterliyse anında para karşı tarafa iletilebiliyor. Ek bir bedel vererek bunu yapabiliyorsunuz ama ek bedel denilince gözünüz korkmasın. Ek bedel de cüzi bir miktar. Sistemin bir diğer avantajı da ücretsiz iletim yapılabiliyor olmasıdır. Eğer ki para iletiminin acelesi yoksa, biraz daha fazla sürede karı tarafa ücretsiz olarak iletim sağlanabiliyor. Uzun süre dediğim de en fazla 1 hafta yani. O kadarcık da bekle Canım, yangından mal kaçırmıyorsun ya.

Image

WESTERN UNİON & MONEYGRAM

Bu iki sistem birbiriyle hemen hemen aynı ki bu nedenle aynı başlık altında topladım. Aynı şeyleri iki defa yazmaktansa tek de anlatmak daha cazip geldi. Bu sistemin diğerlerinden şöyle bir farkı var. Parayı siz karşı tarafa iletirken her zaman bir banka yoluyla ilettiniz. Bunda banka yok! Sadece kimlik ile birlikte dövizlere ya da bankalara giderek para çekimi yapılabiliyor. Para nakit olarak ele geçebiliyor böylece. Fiyat olarak da çok pay almamaktadır. Ama ilk iki servisimize oranla daha pahalı bir yöntemdir.  Ayrıca bu uygulamada şöyle de bir probleminiz var, kur değişiklikleri paranızı zarara sokabilir. Ama çok acil ihtiyacınız varsa tabi ki kullanacaksınız. Giden gitmiştir artık, yapılabilecek hiçbir şey yok.

     Yurt dışıyla para alışverişlerinde çok daha fazla yöntem kullanılabilmektedir fakat ben size sadece resmi olanları sundum. Umarım yazı faydalı olmuştur. Olduysa da olmadıysa da aşağıdaki butonlardan birine basın, sizin bana faydanız olsun :)

Image
3
1
0
0
1
0
0
0
0
0 Comments

Follow Us on Facebook