Top Gun 2 : Maverick Fragman
Top Gun 2 : Maverick Fragman
Other ***  4 Years

Top Gun 2 : Maverick Fragman

Tom Cruise, San Diego'da Comic-Con adlı festivale katılıp fragmanın tanıtımını yaptı. Salih Dedee Lisesi 94 grubuna gelen bilgilere gore film Türkiye'de 26 Haziran 2020'de vizyona girecek.

1986 - Tom Cruise and Kelly McGillis

Image

30 yil sonra Top Gun 2

1986'da,Tom Cruise'un Kelly McGillis ile başrollerini paylaştığı ve lise yillarimizda ancak seyredebildigimiz efsane filmTop Gun'ın devamı olan Top Gun: Maverick'in fragmanı yayımlandı.

1994 Salih Dede Lisesi mezunlarindan Kürşad Yönet yaptığı açıklamada ''Yanımda Meto olmadan bu filmi seyredersem ebemi eşşekler kovalasın'' dedi.

Joseph Kosinski'nin yönetmenligini yaptigi filmde Cruise'a Jennifer Connelly ve Jon Hamm eşlik edecek.

Jennifer Connelly

Image
Image

Cruise, festivale katilan hayranlarına "Surekli 'Bir sonraki filmi ne zaman çekeceksin?' diye soruyorlardı. Çok sabırlı davrandılar. Bu filmi çekmenin onlara karşı bir sorumluluk olduğunu hissetmeye başlamıştım" diye konustu.

Tom Cruise, filmle ilgili olarak 2017'de yapilan bir röportajda "Çok büyük ve hızlı makinelerimiz olacak. İlk filmde oldugu gibi bir rekabet filmi olacak" demişti.

Jon Hamm

Image

Jon Hamm'de Collider sitesine yaptigi aciklamada, filmde özel efektler kullanılacağını söyledi:

"Daha önce görülmemiş bir teknoloji kullanıyorlar. Sanırım fılm 6K özelliğinde çekiliyor. İnanılmaz yüksek bir çözünürlük bu. Havadan yapılan çekimler olağanüstü."

Tom Cruise ayrıca fragmanı Twitter hesabından paylaşıp 'Maverick geri döndü' dedi.


Tom Cruise ayrıca fragmanı Twitter hesabından paylaşıp 'Maverick geri döndü' dedi.

Tom Cruise, dünya genelinde 350 milyon dolardan fazla gişe hasılatı yapan bu filmle üne kavuşmuştu. Bütün dünyainın Amerikan hava kuvvetlerini bir halt sanmasını sağlayan bu filmin sadece bir kuru

Tom Cruise, filmde seçkin savaş pilotlarının yetiştirildiği bir eğitim kampında kendine aşırı güvenen Maverick karakterini canlandırıp kamptaki eğitimci ablayla aganigi naganigi yapabilen tek pilot olma özelliğiyle 90 yılların gençliğine önemli mesajlar vermişti. Sırf o yüzden Amerikaya gidenler oldu.

Val Kilmer, Tim Robbins, Meg Ryan,Tom Skerrit ve Kelly McGillis'in de rol aldığı filmin yönetmeni Tony Scott, 2012'de hakkın rahmetine kavuşmuştu.
Tom Cruise 68 yaşında vefat eden Top Gun filminin yönetmeni Tony Scott için  “Tony sevgili arkadaşımdı ve onu gerçekten özleyeceğim. Filmde iz birakan, yaratıcılığı ölçülemez bir vizyonerdi. Merhuma Allah'tan rahmet kederli ailesine başşağlığı dilerim'' diye konuştu. Yani heralde oyle demistir.

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0 Comments

Follow Us on Facebook